Tarım arazisinin orman sınırında bulunan çok sayıda arı kovanı, vatandaşların ve yangın ekiplerinin zamanında müdahalesi sayesinde yanmaktan kurtuldu.

Yangın, Hatipler Mahallesi Yatağan Mevkiinde çıktı. Yangın ihbarı üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerine sevk edildi.

Yol kenarında başlayıp rüzgarın etkisiyle araziye yayılan yangına ilk müdahaleyi ellerindeki ağaç dallarıyla vatandaşlar yaptı. Yangın söndürme ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte arazideki yangının ormanlık alana sıçramaması için çalışma başlatıldı.

Havadan helikopterler, yerden arazöz ve itfaiye ekipleri karadan yaptığı müdahale sonucunda yangın kısa sürede kontrol altına alındı ve soğutma çalışması gerçekleştirildi.

Yangın sonucu 1 dönüm tarım arazisi zarar görürken, yangının sıçramaması için çaba harcanan çam ağaçlarının bulunduğu bölgenin de orman değil tarım arazisi olduğu belirlendi. Yangının çıktığı yerin içerisinde Neptün Halil Ağa Konağının da bulunduğu özel araziye yakın olması, endişe oluştururken, ekiplerin çabası sonucunda yangın araziye ulaşmadan söndürüldü.

Yangının çıktığı alanda bulunan çok sayıda arı kovanı yangından zarar görmezken, duman ve yangının sıcağı arıların kovandan etrafa dağılmalarına neden oldu. Yangını görerek ilk müdahaleyi yapan vatandaşlar, yangının yol kenarında başlayarak rüzgarın etkisiyle araziye ve ormanlık alana doğru ilerlediğini dile getirdiler.

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, ekiplerin yangınla ilgili incelemeleri sürüyor.

Tüm Burdurlular Burada ->  INSTAGRAM SAYFASI  FACEBOOK GRUBU

ANTALYA HABERLERİ - GAZETEBU ANASAYFA