Eski Devlet Hastanesi'nin atıl durumdan kurtarılması ve yeniden hizmete açılmasıyla ilgili olarak yapılan yazılı basın açıklamasında;

Burdur’umuza müjde! Girişimlerimiz sonucunda eski devlet hastanemiz(camlı bina) atıl durumda kalmaktan  çıkıp, kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümlerini içeren bir hastane ve  ayrıca bünyesinde bir Semt Polikliniği'de olacak şekilde yeniden bölgemize hizmet verecektir. 

Her şeyin en iyisini hak eden gönlü güzel hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu vesileyle, Burdur’umuzun sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması için desteğini bizlerden esirgemeyen başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, şehrimizin sağlık altyapısını güçlendiren Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve Sağlık Bakan Yardımcımız Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a ve ilimizin yatırım ihtiyaçlarını her fırsatta Ankara’da titizlikle takip eden Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ile Mustafa Oğuz’a teşekkür ediyorum.

ifadelerine yer verildi.

5Cacf95C 55Dd 43B2 8C24 E948A71Cb945

Kaynak: HABER MERKEZİ