Milyonlarca araç sahibinin merakla beklediği Zorunlu Trafik Sigortası'nda tavan fiyatlar belirlendi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı.

Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı. Buna göre Burdur'da otomobiller için en düşük (8’inci basamak) trafik sigortası tavanı 3 bin 321 lira olarak belirlendi. İşte Burdur'da fiyatlar...

MİLYONLARCA SÜRÜCÜYÜ İLGİLENDİRİYOR

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı.

YÜZDE 10'LUK ARTIŞ

Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı Trafik sigortası; yaşayabileceğiniz bir kaza sonucunda karşı tarafın aracına, üçüncü şahısların malına ya da bedeni (sakatlık ve ölüm) zararlarına karşı olan yükümlülüğünüzü poliçenizin kapsamındaki teminat ve limitlere bağlı olarak sizin adınıza ödüyor.

Bu limit her yıl değişiyor. Zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatları kontrol altına almak için 12 Nisan 2017’den itibaren ‘tavan fiyat’ uygulamasına geçilmişti. Sigortacılar devletin belirlediği artış oranını geçemiyor. Tavan fiyat da her ay belli oranda artıyor.Bu oranlar belli periyotlarla artarken arada seyyanen zamlar da uygulanıyor.

Bu yönde 1 Mayıs 2023’te tavan fiyata yüzde 5 zam yapılmıştı.

Burdur Trafik Sigortası Tavan Fiyat


 

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN