Burdur’un Tefenni ilçesi mevcut belediye başkanı Ümit Alagöz, Bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın açıklaması ile 3. Kez Tefenni Belediye Başkanı adayı gösterildi. Sevincini sosyal medya hesabından paylaşan başkan Alagöz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz

Değerli vatandaşlarım, kıymetli hemşerilerim;

47 yaşındayım. Bu yaşıma kadar çok seçim gördüm ve seçim süreci yaşadım. Hem genel hem de yerel. Bu seçimlerde zaman zaman seçilenler değişti. Ama bir şey hiç değişmedi. Değişmeyen tek şey Türk Milletinin üstün ferasetiydi.

Bu Millet kendisine hizmet edeni,

Kendisi için cefa çekeni,

Milletini kendi canından aziz bileni,

Toplum menfaatini, şahsi menfaatinin üstünde göreni, Önce Ülkem ve Milletim sonra partim en son ben diyeni her zaman bildi, korudu ve kolladı.

Bu necip Millet, Yerel seçimlerde de Ülkesini ve Milletini her şeyin üstünde aziz bileni mutlaka bilecek ve sahip çıkacaktır.

Kıymetli hemşerilerim;

Seçimler bir hizmet yarışı olduğu sürece makbul ve kıymetlidir. Eğer bir veya birden fazla aday bir kin, bir öfke ve bir intikam arzusu ile seçim yarışına dâhil olmuşsa ve yine bu adaylar olmadık iftiralara başvuruyorsa bu Millet bunun hesabını soracak ve Aziz Milletim, kendisi için tüm kıymet verdiklerinden, eşinden, çocuklarından, anne ve babasından fedakârlık eden, kendisine köle olmuş adaya mutlaka ama mutlaka açık ara sahip çıkacaktır.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin öncelikle Vatanımıza ve Milletimize, en nihayetinde de Tefenni’mize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Bu kutsal göreve, milletimize hizmet yarışına daha iyi hizmet etmek arzusu ile dâhil olmuş tüm adaylara başarılar diliyorum.

Şahsım başta olmak üzere, içinde en ufak bir kin, öfke ve fitne ile bu yarışı çirkinleştirecek bir aday olması halinde Cenab-ı Hakkın bu zihniyete bu kutsal makamları nasip etmemesini diliyorum.

Seçim sonuçları her ne olursa olsun, bunun bir hizmet yarışı olduğunu unutmayarak, 1 Nisan sabahı birlik ve beraberlik içinde bir Tefenni’ye uyanacağımızı, kaybedeni olmayan bir Tefenni olacağını şimdiden ilan ediyor, bu huzur ve barış ortamını kimsenin bozmasına izin vermeyeceğimin de özellikle bilinmesini istiyorum.

Sevgili hemşerilerim son olarak,

Tefenni için birçok hayalimiz var. Önümüzdeki günlerde yeni dönem projelerimizi detayları ile sizlerle paylaşacağım lakin, şunu özellikle çok iyi biliyorum ki Tefenni artık bizden daha vizyon, daha büyük projeler bekliyor. İlçemizi Burdur’un değil Türkiye’nin gözde ilçesi yapmak için Şahsım ve yol arkadaşlarımla ilk günkü aşkla, her zamankinden daha heyecanlı ve her zamankinden daha arzuluyuz. 10 yıllık bilgi ve tecrübe birikimimiz ile sizlere daha büyük hizmetler edebilmenin gayreti içerisinde olacağız.

Kıymetli hemşerilerim.

Bugün, 2 dönem üst üste şahsıma teslim etmiş olduğunuz emanete hiç bir halel getirmeden, canımdan aziz bilerek korumanın ve sahip çıkmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

“Her şey daha refah, daha ferah, daha gelişmiş, daha sosyal ve Bölgesinde değil Ülkesinde örnek olan bir TEFENNİ için” sloganı ile yaptığımız hizmetler yapacak olduğumuz hizmetlerin teminatıdır diyerek, 31 Mart 2024 Mahalli idareler yerel seçimlerinde 3. Kez Tefenni Belediye Başkan adayı olarak şahsımı ve fedakâr yol arkadaşlarımı siz değerli hemşerilerime emanet ediyorum.

Açıklamalarıma burada son verirken, rahmetli Cahit Sıtkı TARANCI’nın aşağıdaki dizelerinin hislerime bir nebze tercüman olacağını düşünüyorum.

Memleket isterim

Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;

Olursa bir şikâyet ölümden olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İlçe halkımı oyunun rengi her ne olursa olsun en kalbi duygularımla kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN