Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı için AK Partiden aday adaylığını açıklayan Mehmet Şimşek, Burdur’da yaşanan su sorununa ilişkin kritik bir açıklama yaptı.

“İçme suyunda yaşadığımız sorunları 1 yıllık, 5 yıllık değil, 50 yıllık gibi daha uzun vadede yapacağımız planlamalarla çözüme kavuşturmalıyız.”

Şimşek “ Günü kurtarmak için yola çıkmadık. Sorunları halının altına süpürmek marifet değil. Burdur’da yaşayan on binlerce vatandaşımızın insanlık hakkı olan temiz içme suyu ihtiyacına günlük çözümler üretmek, bu şehri ve bu şehirdeki insanları görmemezlikten gelmek demektir. Buna izin veremeyiz. Bu anlayışa geçit veremeyiz. Günlük çözümlerle ya da bahaneler üreterek sorunları bertaraf edemeyiz. Ortaçağda yaşamıyoruz.  Bu yüzden içme suyunda yaşadığımız sorunları 1 yıllık, 5 yıllık değil, 50 yıllık gibi daha uzun vadede yapacağımız planlamalarla çözüme kavuşturmalıyız. Üstelik bunu hemen yapmalıyız. İşte benim vakit geldi, değişim başlıyor dediğim anlayış budur.

“Benim gönlüm buna razı değil. Burdur bunu hak etmiyor.”

Burdur’u daha ileri noktalara taşımak, şehrimizin refah seviyesini artırmak için bu değişim kaçınılmazdır. Tüm Burdur halkı olarak yaşadığımız su sorunu bize şunu gösteriyor: Yeni bir yüze, yeni bir anlayışa ihtiyacımız var ve bunun artık zamanı geldi. Eğer bu değişimi Burdur’da bu seçim döneminde yapamazsak, görünen o ki en temel ihtiyacımız olan, insanlık hakkımız olan, temiz içme suyuna muhtaçlığımız devam edecek. Benim gönlüm buna razı değil. Burdur bunu hak etmiyor. Burdur’un güzel insanları bunu hak etmiyor. İşte benim belediye başkanlığına talip olmamın ardındaki anlayış ve değişim budur.

“Burdur’un su sorunu en az 50 yıllık ihtiyacımıza karşılayacak şekilde mutlaka ama mutlaka çözeceğiz.”

Burdur olarak görüyoruz ki, bir nefeslik çözümlere değil, bir ömürlük çözümlere ihtiyacımız var. Deve kuşu gibi başımızı kuma gömerek, varacağımız bir yer kalmamıştır. “Bana bir dönem daha verin, hele bir de beni belediye başkanı yapın, Burdur’un su sorununu çözeceğim” diyenlere: “eskiye rağbet olsaydı bitpazarına nur yağardı” diyorum. Yeter! Vakit dolmuştur. Değişim başlamıştır.

Ben kendime ve bu şehirde yaşayan her bir vatandaşımıza inanıyorum. Göreceksiniz, Burdur’un su sorununu en az 50 yıllık ihtiyacımıza karşılayacak şekilde mutlaka ama mutlaka çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. “ dedi.