Açılış törenine CHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Adayları, CHP Bucak İl Genel Meclisi Üyesi Adayları, CHP Bucak İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay, Önceki Dönem İlçe Başkanları, Kızılkaya Belediye Başkan Adayı Şeref Coşar, parti üyeleri ve çok sayıda Bucaklı katıldı.

A2Cef4Bb D91F 454F B44A Aa1E946A8E64

Herkesi Kucaklayan Bir Vizyon:

Hazreti Mevlana'nın "Gel, ne olursan ol, yine gel. Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir." sözlerini hatırlatan Gümüş, CHP'nin Bucak'ta herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı tesis edeceğini vurguladı. Gümüş, "Bu merkez, dayanışma platformu olacak; birlikte çalışmanın, birbirimize destek olmanın ve ortak hedeflerimize ulaşmanın gücünü hissedeceğiz." dedi.

C73D54C6 296A 4E07 9Cee Ee3204126Ecf

Uzman Kadro ile Güçlü Bir Ekip:

Gümüş, Bucak'ı daha yaşanabilir, daha güçlü ve daha adil bir yer haline getirmek için yola çıktığını belirterek, "Karşınızda alanlarında uzman meclis üyeleri ile çıktım. Hepsi kıymetli çalışma arkadaşlarım." dedi ve meclis üyelerini tanıttı.

Şeffaf ve Hesap Verebilir Bir Belediyecilik:

Yola çıkarken şeffaf, katılımcı, herkesi kucaklayan ve en önemlisi de hesap verebilen bir belediyecilik taahhüt ettiklerini vurgulayan Gümüş, "Ne olmayacağımızı da çok iyi biliyoruz: ihaleleri usulsüz yapan, eşi dostu kayıran, sadece seçim zamanları çalışan bir yönetim anlayışı görmeyeceksiniz." dedi.

8E327770 Adb2 4115 9D0B 948Ba6Dca847

Bucak'a Hizmet Etmek İçin Bir Araya Geliyoruz:

Geçmişte görev almış tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Gümüş, "Merhum başkanımız elli yıl önce elektrik sorununu nasıl çözdüyse, su sorunumuzu da Hülya kardeşiniz çözecek!" dedi.

Gençlik ve Enerji ile Bucak'a Hizmet:

Fatih Sultan Mehmet'in 21 yaşında İstanbul'u fethederek tarihi bir başarıya imza atmasını hatırlatan Gümüş, "Aynı inanç, istikrar ve enerji ile, Bucak'a hizmet için yola çıktık." dedi.

Dua ve Destek Çağrısı:

Dualarını ve desteklerini esirgememelerini isteyen Gümüş, "Hep birlikte nice açılışlarda buluşmak dileğiyle, teşekkür eder, hepinizi saygıyla selamlarım." diyerek sözlerini tamamladı.

İşte Hülya Gümüş’ün konuşması,
 

 Değerli Hemşehrilerim,
 
Bugün, bu muazzam kalabalık içinde, şehrimizin kaderini belirleyecek bir dönemin başlangıcına şahitlik ediyoruz. Bu başlangıç yapacağımız sayısız işlerin ilk habercisi. Mübarek  Cuma gününde, kutlu yolumuzda bize eşlik eden, herkese şükranlarımı sunuyorum.
Cumhuriyetimizin 100. yılını karşıladığımız bu dönemde, Atatürk'ün ilham veren mirası, rehberlik edecek; geleceğe yürürken, onun başarıları bize ışık tutacaktır. Bu bağlamda merkezimizin açılışı, sadece bir binanın kapılarının aralanması değil; bu ilçenin geleceğine olan kararlılığımızın bir göstergesidir. Bu merkez, demokrasimizin kalbinde atacak ve her birimizin sesini, görüşünü ve talebini titizlikle değerlendirerek, adil bir yönetim anlayışını tesis etme noktasında bize güç katacaktır. 
 
Hazreti Mevlana’nın eşsiz öğretilerinden biri şudur: "Gel, ne olursan ol, yine gel. Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir." Bu sözler, herkesi kucaklayan ve hoşgörüyü vurgulayan bir çağrıdır. Biz de bu merkezi açarak, hoşgörüyle dolu bir geleceğe doğru adım atmış oluyoruz. Burası herkes için dayanışma platformu olacak; birlikte çalışmanın, birbirimize destek olmanın ve ortak hedeflerimize ulaşmanın gücünü hissedeceğiz. Biz, bu merkezin çatısı altında bir araya gelmiş bir topluluk olarak, ilçemizi daha yaşanabilir, daha güçlü ve daha adil bir yer haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Çalışacağız diyorum, çünkü karşınıza meclis üyelerim ile çıktım. Her biri alanlarında uzman, adlarını göğsümü gere gere sayacağım kıymetli çalışma arkadaşlarım:
………………
 
Biz bu yola neden çıktık? “Daha yaşanılır bir Bucak’ın hayali aydınlattı önümüzü.  Biz bu yola çıktık, Bucak da kızına sahip çıktı, kucakladı, hiç de bırakmadı.
 
Yola çıkarken; şeffaf yani önü arkası gözüken, katılımcı, herkesi kucaklayan, en önemlisi de hesap verebilen bir belediyecilik taahhüt ediyoruz.
Ne olmayacağımızı da çok iyi biliyoruz: ihaleleri usulsüz yapan, eşi dostu kayıran,sadece seçim zamanları çalışan bir yönetim anlayışı görmeyeceksiniz.  “Kimler ne yapıyor” bizim derdimiz değil. Kim kimin projesini almış da adını yazdırmış onunla da ilgilenmiyoruz. Bizim İşimiz gücümüz memleketimiz, işimiz gücümüz Bucak!
Buradan geçmiş dönemde görev almış tüm belediye başkanlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum, merhum olanları rahmet ile anıyorum. Bir teşekkürü de üstadımız rahmetli Cemal Aktaş başkanıma etmek istiyorum. Çünkü kendisi de Bucak için çok güzel işler yapmıştı. Merhum başkanımız elli yıl önce elektrik sorununu nasıl çözdüyse, su sorunumuzu da Hülya kardeşiniz çözecek!
 
Her birinizin sesi bizim için değerlidir, çünkü bu ülkenin gerçek sahipleri sizlersiniz.
 
Bu kutlu yolculuğa adım atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet, 21 yaşında İstanbul'u fethederek tarihi bir başarıya imza attı. Bu genç yaşta, mühendislik zekasıyla gerçekleştirdiği kutlu zafer, sadece Osmanlı İmparatorluğu'nun değil, aynı zamanda tüm dünya tarihindeki çağ değişimine sebep oldu. Şimdi bizlerde aynı inanç, istikrar ve enerji ile, Bucak’a hizmet için yola çıktık.
 
Dualarınızı ve desteklerinizi bizden esirgemeyin. Hep birlikte nice açılışlarda buluşmak dileğiyle, Teşekkür eder, hepinizi saygıyla selamlarım.

Açılış Töreni Renkli Görüntülere Sahne Oldu:

Konuşmaların ardından CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş, kendisini yalnız bırakmayan vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet edip onların sorunlarını dinleyerek fotoğraf çektirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ