CHP Burdur'da Ali Orkun Ercengiz'in adaylığı açıkladı.

Edinilen bilgilere göre CHP Burdur'da Belediye Başkanı adayı açıklandı.

CHP Genel merkezinden edinilen bilgilere göre CHP'nin Burdur'da Belediye başkan adayı mevcut başkan Ali Orkun Ercengiz oldu.

Ali Orkun Ercengiz-1

İşte Ali Orkun Ercengiz'in ilk açıklamaları :

2024 yerel seçimlerinde bir kez daha Ulu Önder Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Parti’mden Belediye Başkan Adayı olarak bir kez daha temsil etme görevini veren sn Gn Bşkmız @czozgurozel MYK ve PMÜ’lerimize teşekkür ediyorum.
Allah utandırmasın 

Screenshot 5-1

CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kimdir ?

Ali Orkun Ercengiz, 1973 yılında Burdur’da, öğretmen bir anne ve babanın iki çocuğundan ilki olarak dünyaya geldi. İlkokulu tamamladıktan sonra 1984 yılında Burdur Anadolu Lisesi’ne sınavla girmeye hak kazandı. Ortaöğretimini tamamladıktan sonra 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak yüksek öğrenimime İzmir’de başladı.1997 yılında fakülteden mezun olarak, 1998 yılında Erzurum ve Tunceli’de vatani görevini eczacı olarak yaptı.1999 yılında Burdur’da serbest eczacılığa başladı.

2003-2005 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2003 yılından 2011 yılına kadar 15. Bölge Isparta Burdur Eczacı Odası’nda yönetim kurulunda görev yaparken aynı zamanda Burdur il temsilciliği görevini yürüttü. Türk Eczacıları Birliği kurultay delegeliği ve çeşitli alt komisyonlarda görev aldı.2011 yılında yürüttüğü çalışmalar neticesinde T.E.B. Merkez Heyeti’nin katkı ve oluruyla 54. Bölge Burdur Eczacı Odası’nın kurucu başkanı olarak atandı. Mecliste kabul edilen 6143 ve 6197 sayılı meslek yasasının taslak komisyonunda görev aldı.Çeşitli sivil toplum örgütlerinde farklı organlarda görev yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur Belediye Başkanı seçildi.

Ali Orkun Ercengiz, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve eşi orman endüstri mühendisi olup bir çocuk babasıdır.

Editör: Ömer Özdoğan