10 İlin Valisi, ilgili Vali Yardımcıları ve kurum müdürlerinin katılımıyla video konferans aracılığıyla çevrimiçi gerçekleşen toplantıda, Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı (2022 - 2024) kapsamında bölge illerinin yaptıkları çalışmalar değerlendirildi.

Risk analizi, yaşanan olay ve şüpheli sayıları, önleyici tedbirler, emniyet ve jandarma birimleri tarafından ele geçirilen uyuşturucu miktarı, Metamfetamin arzının önlenmesine yönelik çalışmalar, yapılan sunumlarla mukayeseli olarak kapsamlı şekilde ele alındı.

Toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede kolluk birimlerimiz başta olmak üzere, ilgili kurumlarımızın özellikle son yıllarda uyuşturucu ile mücadele konusunda faaliyetlerini kararlılık ve başarıyla sürdürdüğünü belirten Vali Öksüz, çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü uyuşturucu maddeden uzak tutmak için, önleyici tedbirler başta olmak üzere, gerekli tüm çalışmaları en titiz şekilde yürütmeye devam edeceklerini ifade etti.

Video konferans ile gerçekleşen toplantıya Burdur, Antalya, Adana, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Konya, Mersin ve Osmaniye illerinin Valileri ve ilgili kurum müdürleri, İlimizden Vali Yardımcısı Yasin Özcan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Murat Erk, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mukaddes Kılınç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Öner, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ayşen Til ve Yeşilay Burdur Şubesi Başkan Yardımcısı Hatice Özgün Zeybek katıldı.

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni