Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 94.yıl dönümü Burdur Belediyesi tarafından hazırlanan konser ve ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ ile başladı. Köprübaşından başlayan yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP İl Başkanı Kadir Koç, CHP İlçe  Başkanı İlyas Divarcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Burdur Köfn Konseri

Konserde konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Bugün bu alanları dolduran Türkiye’nin dört bir tarafından yüksek eğitim öğrenimini görmek için Burdur’umuza gelen değerli öğrenciler sevgili kardeşlerim. Sizlerin bugün bu alanda olabilmenizi sağlayan ve 94 yıl önce bu kenti şereflendiren, bizim bugün şeref günü olarak kutladığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşrif ettiği gündür. Bugün bizim için çok kıymetli. 6 Mart 1930’da yurt gezileriyle hemen hemen Türkiye’nin yarısından fazlasını gezen Gazi Mustafa Kemal Atatürk batı Akdeniz yani Antalya, Isparta, Burdur gezisinde Burdur’a uğruyor. Burdur’un kadim, Gadın Burdur olduğunu görüyor. Bu kentin güzel insanlarına güzel şeyler söylüyor. 10 yıldır görev yapıyorum, biliyorum ki içinizde benim gibi öğretmen çocukları var Çiftçiler var, işçiler var, emekçiler var. Toplumun her kesiminden insanlar olarak bugün buradayız. Bunu neye borçluyuz biliyor musunuz? Cumhuriyet’e borçluyuz. Cumhuriyet fazilettir. Hepimize fırsat eşitliği yaratmış ve bugün bu salonda hepimizi bir araya getirmiştir. Bu varlığın lütfen kıymetini bilelim. Sevgili gençler sevgili çocuklar gençliğinizin kıymetini bilin. Geçen hafta kampüsteydim. Sizlerle görüştük konuştuk. Sizlere sürprizim var dedim. Dediniz ki; “Başkanım Burdur’da pek bir şey yok.” İnanın ki Burdur’da çok şey var. Çok şey de olmaya devam edecek. Sizleri seviyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” Dedi.

Burdur Köfn Konseri 2

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut” “Böyle güzel bir akşamda bizleri sizlerle buluşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen bir Belediye başkanımız olduğu için çok mutluyum, onunla gurur duyuyorum. Bugün Burdur olarak şeref günümüz, 6 Mart 1930’da kurucu ve ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Burdur’a teşrif etti. Her yıl bugünü coşkuyla kutluyoruz, kutlamaya devam edeceğiz. 31 Marttan sonra da Ali Orkun Ercengiz başkanımızla yine hep birlikte yine bu güzel konserlerde bir arada olacağız.” Dedi.

Burdur Köfn Konseri 4

Kaynak: HABER MERKEZİ