Bucak Belediyesi tarafından Bucak’ta uyuşturucu madde, alkol kullanımı gibi suçların odağı haline gelen, doğurduğu sakıncaların yanı sıra görüntü kirliliği, haşere ve çevrede yaşayan vatandaşların rahatsızlık oluşturan metruk binalar yıkılıyor.

Bucak’ta 22 Metruk Bina Yıkıldı

Bucak Belediyesi, ilçe genelinde güvenliği tehdit eden ve tehlike arz eden metruk binaları yıkmaya devam ediyor. İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü denetiminde ve zabıtanın güvenlik önemleri almasıyla gerçekleştirilen yıkımlar öncesinde, gerekli prosedürler tamamlanıyor ve yıkım gerçekleştiriliyor.

Bucak’ta 22 Metruk Bina Yıkıldı

Bucak Belediyesi bugüne kadar 29 metruk yıkılmaya yüz tutmuş binadan 22’sinin yıkımını gerçekleştirdi. 6 metruk yapı ile ilgili işlemler devam ederken, 1 metruk yapı ise sahipleri tarafından yapılarak kullanıma açıldı.

Bucak’ta 22 Metruk Bina Yıkıldı


Vatandaşın Güvenliği
Bucak Belediyesi yetkilileri, “Metruk yapılar terk edilmiş olması nedeniyle uyuşturucu madde, alkol kullanımı gibi suçların odağı haline geliyor. Bu tip yapılar, yapı sahibi ve çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından tehlike arz ediyor. Bu durum vatandaşların şikâyetlerine neden oluyor. Vatandaşların güvenliği için bizler de gerekli prosedürü tamamladıktan sonra binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz” dedi.