Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Sağlık Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisi Eda Eroğlu ve Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü 4.sınıf öğrencisi Ayşe Nur Koyuncu’nun hazırlamış olduğu ve Tübitak-2209-A Üniversite öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında sundukları Bucak’ta Kucak Dolusu Oyuncak adlı proje kabul edilmiş ve Bucak Belediyesi’nin de destekleri ile Buz Pistinde oluşturulan Oyuncak Kütüphanesi bölümünde hayata geçirildi.

Proje kapsamında ilk etapta yaklaşık 300 oyuncak ile hayata geçirilen oyuncak kütüphanesinde çocuklar oyuncakları emanet olarak alacaklar ve belirlenen süre sonunda geriye teslim edecekler. Bu şekilde bir oyuncaktan birden fazla çocuğun faydalanması amaçlanıyor.

photo_5868404388974935258_y

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Genç öğrencilerimizin hazırladıkları projeye destek olmaktan mutluyuz. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Spor kütüphanemizin bir bölümünü oyuncak kütüphanesi için ayırdık. Oyuncak Kütüphanesinin gelişmesi ve daha da büyümesi için destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Projeyi hazırlayan öğrenciler Eda Eroğlu ve Ayşe Nur Koyuncu desteklerinden dolayı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a, başkan yardımcısı Doç. Oğuzhan Erdoğan’a ve proje hazırlık aşamasında ve uygulanmasında Danışmanlık yapan Dr. Öğretim Üyesi Aslı Kırman Coşkun’a, teşekkür ettiler.

photo_5868404388974935259_y