Başkan Özel, Bucak Belediyesi arıtma tesislerinden çıkan arıtma suları ile Gündoğdu, Avdancık, Karapınar ve Susuz köylerinden gelen taşkın sularının birleşim noktasında bulunan kanal üzerindeki köprünün yenileneceğinin müjdesini verdi.

WhatsApp Image 2023-10-23 at 10.45.22 (1)

Başkan ÖZEL:

" Tarımsal üretimde üreticilerimizin refahı ve konforu bizim için oldukça önemlidir. Susuz Kervansarayı 2. giriş karşısında yer alan ve ilçe merkezi ile toplam 9 köyümüzü birbirine bağlayan, mesafeyi kısaltan arazi yolumuzdaki köprü ekonomik ömrünü tamamlamıştı.

Can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren su kanalı üzerinde bulunan bu köprünün yenilenmesi hususunda geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri'ne  talepte bulunmuştuk. Köprünün yapım işi geçtiğimiz aylarda DSİ tarafından ihale edildi. Bugün yenisi inşaa edilmek üzere eski köprü müteahhit firma tarafından yıkıldı. Yeni yapılacak olan köprünün Antalya-Burdur Karayoluna paralel seyretmesi ve kestirme yol olması sebebiyle ilçe merkezi ile köylerin birbirine olan bağlantısını kısaltarak yakıt tasarrufu sağlayacak, diğer taraftan da şehirlerarası ulaşım yolundaki yoğunluğu azaltacaktır. Olası kaza risklerini asgariye indirecektir. Yeni plandaki köprümüz; hızlı su geçişi sağlayacak çift hazneli, geniş ve uzun ömürlü olarak dizayn edilmiştir. Aksilik çıkmazsa 10 gün içerisinde yeni köprünün hizmete girmesi planlanmaktadır.

Köprünün yenilenmesinde talebimizi değerlendirip inşaası konusunda desteklerini esirgemeyen DSİ  18. Bölge Müdürü Rahmi ŞAHİN, 182. Şube Müdürü Fatih DEŞİK ile Devlet Su İşleri personellerine ve yüklenici firma temsilcilerine teşekkür ederim. İlçemiz ve köylerimize hayırlı olsun " 

WhatsApp Image 2023-10-23 at 10.45.23 (1)

WhatsApp Image 2023-10-23 at 10.45.21

Editör: Evrim Tuna Şahin