Vekil Oğuz'un yaptığı konuşma ;

Cumhuriyetimizin 100. yılını ülkemizin her köşesinde büyük bir coşku ile kutladık. Bizler de bu coşkunun haklı gurunu hep birlikte yaşadık.

Büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet, ülkemizin dört bir tarafı işgal edilmişken bağımsızlık aşığı olan aziz milletimizin kurtuluş destanıdır.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak bizlerin ortak paydasıdır. Bu şuurla vatanımıza hizmet ederken Türkiye Yüzyılı’nın inşasına katkıda bulunma gayretlerimiz de asla son bulmayacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım attığımız bu dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya, kalkınmaya, dünyadaki barışın, dostluğun ve huzurun teminatı bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olma yolunda yürümeye devam edeceğiz.

Büyük bir onurla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz vatanımızın bağımsızlığı ve ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.