"Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyayı teşriflerinin yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu anlamlı gün vesilesiyle, başta Burdurlu Hemşehrilerim olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, insanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde, yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ışığında güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyet olarak insanlığın yolunu aydınlatmıştır.  

Bugün bizlere düşen, barış dini İslam’ın elçisi son Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in mesajlarını, insanlığa sunduğu değerleri, örnek aile yaşantısını zihnimize ve gönüllerimize yerleştirmek, O’nun öğrettiği insanî ve ahlâkî erdemleri söz, tutum ve davranışlarımızın mihveri kılmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, bu mübarek gecede yapacağımız dua ve ibadetlerin sevgili Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını layıkıyla anlamak için önemli bir fırsat olacağını ifade ederken, Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet, barış, huzur ve hayırlar getirmesini diliyorum.

Mevlid Kandilimiz mübarek olsun…