Ailenin ve sağlıklı bir toplumun temelini oluşturan, sevgi ve şefkatleri, mücadeleleri ve varlıklarıyla her daim hayatımıza güç katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadını toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir.

Ne mutlu ki tarih boyunca gerek toplumsal kültürümüz, gerekse dinimizin yüce kitabı Kur’an-ı Kerimin öğretileri açısından her zaman kadınları baş tacı etmiş, verdiği değer ile de hayatımızın her alanına dahil etmiş bir medeniyetin mensuplarıyız.

Bu toprakların vatan kılınması ve sonsuza dek vatan kalması adına verilen eşsiz mücadelelerde, cephe gerisinde yer alan  kadınlarımıza dünyada birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.

Kadın hakları konusunda birçok önemli yapısal ve yasal düzenlemeler yapılarak kadına yönelik şiddetin önlenmesinden, kadınların sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesine, kadınlarımızı ve aileyi korumaya kadar birçok konuda mevzuat içerisinde çok önemli düzenlemeler hayata geçirilmiştir.

Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere, karşilıksız sevgi ve şefkatleri ile, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali tüm kadınların "8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü" kutluyor, sağlık, huzur, mutluluk ve başarı dolu günler dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni