Öğrencilerden yarı yıl tatilini en verimli şekilde değerlendirmelerini isteyen Vali Öksüz, öncelikle dinlemelerini, fırsat buldukça kitap okumalarını tavsiye ederek ikinci döneme aynı heyecanla zinde ve hazır bir şekilde dönmelerini istedi.

Öğrencilerle birlikte karne heyecanı yaşayan değerli öğretmenlerimiz ve velilerimize de emekleri dolayısıyla teşekkür eden Vali Öksüz, İlimiz genelinde karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizi tebrik ederek iyi tatiller diledi.

3-15

Kışla İlk ve Orta Okulu'nda Vali Öksüz ve protokolün katılımıyla gerçekleşen törende sınıflarda öğrencilere karneleri dağıttı. 

Vali Öksüz daha sonra okulda Burdur Yöresine ait tarihi eşyalardan oluşturulan Etnografya Müzesi ve Tarihi Para Müzesine inceledikten sonra öğretmenlerle bir araya geldi.

Vali Öksüz, karne dağıtım töreni sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada,

Bugün eğitim-öğretim yılının 1’inci döneminin sonuna geldik. İlimizde 253 okulumuzda 43 bin 41 öğrencimiz, 4 bin 100 öğretmenimiz ile birlikte tatile giriyor. Öncelikle bu dönemin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Tabi eğitim dönemi, yorucu, zorlu geçti. Ama nihayetinde öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Onlara destek veren velilerimiz, anne ve babalarına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlarda çok büyük fedakarlıkla bu dönemde çocuklarına destek oldular.

Eğitim-öğretime devam etmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Milli Eğitim camiamıza bu süreçteki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz her zaman ki gibi öğrencilerimize sevgi, şefkat göstererek, eğiterek eğitim sürecine çok önemli katkılarda bulundular. Öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum. Biz Burdur’da eğitimde belli bir kaliteyi başarıyı yakaladık. Amacımız eğitimdeki başarıyı bulunduğu yerden daha yükseklere taşımak.

Onun için bildiğiniz gibi Aralık ayından (2023) itibaren BESTE Projemizi (Burdur' da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi) başlattık. Bu proje ile birlikte öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin daha hızlandırılması, sosyal, kültürel yönden onların gelişimlerinin daha üst noktalara taşımak istiyoruz.

Bütün çabamız öğrencilerimizi milli, manevi değerlerine sahip, çağı anlayan, yeniliklere açık, iyi yetişmiş birer insan haline getirmek. Onun için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Ben 1’inci dönemin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Emek veren tüm Milli Eğitim camiamıza tekrar teşekkür ediyorum.

Velilerimize öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci dönemde öğrencilerimiz dinlenmiş olurlar. İkinci dönem çok daha başarılı bir dönem olacak diye düşüyorum. Öğrencilerimize tavsiyemiz tabii ara tatilde bir yandan dinlenmeleri, bir yandan da kitap okuyarak çalışmalarını devam ettirerek ikinci döneme hazırlanmaları, karnesinden istemediği sonuçları gören öğrencilerimiz da asla kötümser olmasınlar.

Onlar da çalışmalarını sürdürsünler. Biz öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm Milli Eğitim camiasının yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

3-16

Programa başta Vali Öksüz olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, kurum müdürleri, mahalle muhtarı, okul yönetimi, veliler ve öğrenciler katıldı.

3-14

3-13

Kaynak: BURDUR VALİLİK - BASIN BÜLTENİ