Bucak OSB'ye kapsamlı bir inceleme ziyareti gerçekleştiren Vali Öksüz, bölge müdürlüğünde aldığı brifingin ardından fabrika ziyaretleri yaparak, Bucak'ta öne çıkan sanayi sektörlerinde yerinde incelemede bulundu.

Vali Türker Öksüz, sırasıyla Başarırlar Mermer, HTS Makine Sanayi, Atanlar Kereste, Alpin Yalıtım, Mercan ve Portsan Mermer Fabrikalarını ziyaret etti.

Bucak Osb Ziyareti Vali Öksüz

Göreve başladığı günden itibaren tüm alanlarda İlimizi hızlı bir şekilde tanımaya devam eden Vali Öksüz, Burdur'un gelişmiş sanayisi ile öne çıkan "taşın aş olduğu ilçe" olarak anılan Bucak'ta sektörel bazda bir dizi inceleme ziyaretinde bulundu.

Bucak Osb Vali Öksüz

Ziyaretine Başarırlar Mermer ile başlayan Vali Öksüz, Fabrika Sahibi Yusuf Başarır'la birlikte fabrikayı gezerek, faaliyetleri ve mermer sektörüyle ilgili bilgi aldı.

Programının devamında, HTS Makine Sanayi Fabrikasına ziyarette bulunan Vali Öksüz, fabrika ortakları Ali Tıngır ve Hasan Yaman'dan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyaretine Atanlar Kereste Fabrikası ile devam eden Vali Öksüz, fabrika Sahibi Nihat Atan'dan kereste sektörüyle ilgili bilgiler aldı.

Vali Öksüz Bucak Osb

Bucak Organize Sanayi Bölgesi ziyaretlerine Alpin Yalıtım Fabrikası ile devam eden Vali Öksüz, firma sahibi 22 - 23. Dönem Burdur Milletvekili Mehmet Alp'le birlikte fabrikayı gezerek incelemede bulundu, sektör ve ürünlerle ilgili bilgi aldı.

Vali Ösüz, ziyaretin son bölümünde Portsan ve Mercan Mermer Fabrikalarına ziyarette bulunarak, Fabrika Sahibi Hayırsever İş İnsanı Mehmet Cadıl ve oğlu Muhammed Cadıl'la bir süre görüştü.

Ziyarette Burdur ve Bucak İlçesinin lokomotifi konumunda olan Doğaltaş Mermer sektörü ve Burdur ekonomisine katkısı görüşülerek, karşılıklı değerlendimelerde bulunuldu.

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni