Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde bulunan 1800 rakımlı Dumanlı Yaylası, kar yağışıyla birlikte beyaz büründü. Kentin önemli günübirlik tatil bölgesi olan sonbaharda fotoğraf ve doğaseverlerin ziyaret ettiği yayla kış aylarında da kar yağışına hasret kalan vatandaşları ağırlıyor. Dumanlı yaylasına karı görmek için giden ailelerden bazıları kardan adam yapım kar topu oynarken, bazı aileler ise eşsiz manzaranın tadını çıkararak bol bol fotoğraf çekti.

Kar berekettir diyen İbrahim İslah, ''Çok mutluyuz ilçemizin yüksek bölgelerine mevsimin ilk karı düştü. Kar berekettir doğanın tabiatın suya da ihtiyacı var o yüzden mutluyuz. Bizde bu güzel manzarayı görebilmek için buraya kadar geldik. Doya doya izliyoruz" dedi.

Çocuklar gibi mutlu olduğunu söyleyen Ali Sincer, "Çocuklar gibiyiz yılın ilk karını duyduktan sonra Dumanlı yaylasının üst bölümüne geldik. Bir çok Düziçili vatandaşta şuan bu heyecanı yaşamak için burada bazı bölgelerinde buzlanma var ama şuan hem eğlenebileceğimiz hem de güzel manzaraya sahip olan bölgedeyiz" dedi.

Kaynak: İHA (İhlas Haber Ajansı)