Türkiye’nin Her Yerinde Sınırlama Getirildi; Tüm Emeklilere Yasaklandı!

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE  SINIRLAMA GETİRİLDİ 

Bankalar tarafından alınan yeni kararla, veznelerden para çekimleri sınırlandırılıyor. 20 bin TL'nin altındaki tutarlarda para çekme işlemleri artık vezneler üzerinden yapılamayacak. Belirtilen tutarın altındaki para çekme ve yatırma işlemlerinin ATM'ler üzerinden yapılması zorunlu hale geliyor. 

EMEKLİLERE YASAKLANDI 

Yeni kararla birlikte, vatandaşlar artık istedikleri miktarda parayı veznelerden çekip yatıramayacaklar. Bankalarda oluşan yoğunlukları önlemek amacıyla alınan bu karar gereği, 20 bin TL'nin altındaki para çekme ve yatırma işlemleri sadece ATM'ler üzerinden yapılacak. Belirtilen tutarın üzerindeki işlemler ise veznelerden gerçekleştirilebilecek. ATM kullanan birçok vatandaş için bu karar büyük bir değişiklik yaratmazken, ATM kullanmayı bilmeyen veya tercih etmeyen vatandaşlar karara tepki gösteriyor. 

Özellikle emekliler, bu duruma nasıl uyum sağlayacaklarını düşünerek endişeleniyorlar. ATM kullanan birçok vatandaş için bu karar büyük bir değişiklik yaratmazken, ATM kullanmayı bilmeyen veya tercih etmeyen vatandaşlar karara tepki gösteriyor. Özellikle emekliler, bu duruma nasıl uyum sağlayacaklarını düşünerek endişeleniyorlar. 

Editör: Ömer Özdoğan