Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 2016-2017 yılları arasında dekanlık yapan, hem üniversiteye birçok katkısı olan hem de öğrenciler için örnek bir şahsiyet olarak gösterilen Prof. Dr. Ahmet Onay’ın adı, İlahiyat Fakültesinde kurulan kütüphaneye verildi.

Prof. Dr. Ahmet Onay Kütüphanesi

Prof. Dr. Ahmet Onay’ın yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği projelerle ilgili çok sayıda makalesi ve kitapları bulunduğunu, bilgi birikimi ve hayat tecrübesiyle öğrencilere ışık olmaya devam ettiğini belirten İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yasin Pişgin şu sözlere yer verdi:

“Fakültemize çok nadide katkılar sağlayan, 2022 yılında da emekli olan hocamıza bir ahde vefa simgesi olarak kütüphanemize onun adını vermeyi ve onun örnek şahsiyetinin öğrencilerimizin zihin dünyalarında, duygu dünyalarında yaşamasını istedik. Kütüphanemiz temel İslam bilimlerinde, felsefe ve din bilimlerinde bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği tüm eserleri içerme amacıyla oluşturulmuş ve gittikçe gelişen, zenginleşen bir kütüphane. İlerleyen zamanlarda kütüphaneyi genişleterek ilahiyat sahasında çalışmak isteyen, temel kaynaklara ulaşmak isteyen tüm öğrencilerimizin rahatlıkla ilmi eserlere ulaşabileceği bir kütüphaneyi oluşturmanın da çalışmaları içerisindeyiz. Ahmet hocamızın adı da ilahiyat sahasında çalışmak isteyen bütün arkadaşlarımıza, öğrencilerimize bir örnek olsun.” 

Makü Prof. Dr. Ahmet Onay Kütüphane

Kaynak: MAKÜ Basın Bülteni