Tüm Dünya'da olduğu gibi Türkiye'de de vatandaşlarımız WhatsApp uygulamasını oldukça fazla kullanıyorlar. tüm vatandaşlarımız arkadaşları ve ailesi ile haberleşmek için en çok WhatsApp uygulamasını kullanıyorlar.   

WhatsApp, yüksek çözünürlükle fotoğraf ve ekran paylaşmaya yarayacak iki yeni özelliğin, uygulamanın mevcut sürümüne ekleneceğini açıkladı. Bu yapılan açıklama siz kullanıcıları çok mutlu edecek.

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a yeni iki özelliğin geleceğini duyurdu. Zuckerberg, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşmasının kolaylaşacağını duyurdu. Ayrıca video uygulamalarıyla rekabet için ekran paylaşma özelliği devreye sokulacak.

Uygulamanın gönderilen her görüntü için varsayılan olarak 'standart' bir kalite ayarına sahip olduğu ve verimli veri kullanımına öncelik verildiği açıklandı.

Uygulama, düşük bant genişliğine sahip alıcılar için normal kalitede görüntüler alma seçeneği sunarak veri alanı sorununu çözeceğini duyurdu.

Aynı zamanda ekran paylaşımı özelliği de sunacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, istedikleri kişilerle ekran hareketlerini paylaşabilecek. Bu özelliğin, WhatsApp'ı Zoom ve Google Meet gibi popüler video uygulamalarıyla uyumlu hale getirmesi bekleniyor.