Gölhisar'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin aday tanıtım toplantısında ev hanımlığına yönelik küçümseyici ifadeler kullanıldığı iddiasıyla AK Parti Gölhisar 1. Sıra İl Genel Meclis Üyesi Adayı Sultan Karagöz basın açıklaması yaptı.

Karagöz, MHP İl Genel Meclis Üyesi ikinci sıra adayı Ahmet Çelik'in Yusufça Beldesinde gerçekleşen toplantıda kendisine yönelik sözlerini kınadı.

İl Genel Meclis Üyesi Adayı Sultan Karagöz yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Geçtiğimiz günlerde Gölhisar ilçesi Yusufça Beldesinde gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi aday tanıtım toplantısında şahsıma ev hanımlığım dolayısıyla küçültücü ifadelerde bulunan İl Genel Meclis Üyesi ikinci sıra adayı Ahmet Çelik’i esefle kınıyorum.

Bu toplantıda sırf oy alabilmek, siyasi çıkar elde edebilmek için şahsıma daha da önemlisi Türk Kültürünün vazgeçilmezi ev hanımlığıma laf söyleme cüretinde bulunmuştur. Sayın Ahmet Çelik öncelikle ev hanımlığımdan dolayı gurur duyduğumu ifade edeyim. Ayrıca ev hanımlığım dışında da birçok görev yürütmekteyim. Bunların en başında 10 yıldır Ak Parti Gölhisar Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmekte olduğumu da unutmuş olmalısınız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ülkemizi Türkiye Yüzyılına ilerletmek için bende bir nefer olarak çalışmaktayım. Görev aldığım süre boyunca Rabbime binlerce şükür teşkilatlarımızla beraber birçok seçim zaferine imza attık. Bu dönemde de büyüklerimizin olurlarıyla, Gölhisar’ımıza, insanımıza hizmet etmek adına Ak Partimden 1. Sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı oldum. Kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını kadın eliyle çözmek adına bu göreve talip olduk. İnşallah Rabbim bizleri muvaffak eylerse elimden gelenin en iyisi yapacağımdan kesinlikle bir şüphem yoktur. Buna inancım tamdır.

Bunların dışında, kadınlarımıza istihdam sağlamak için kurulan Gölhisar Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Bu kooperatifimizi inşallah daha da büyüterek, tarım, hayvancılık, turizm gibi alanlarda faaliyet göstereceğiz. Kadınlarımızı kooperatif bünyesinde istihdam ederek, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlayacağız. Yani sizin küçük gördüğünüz ev hanımları inşallah her alanda kendilerini ispat edeceklerdir.

Kendini milliyetçi biri olarak tanıtan ama kültürümüzden bir haber yaşayan bu kişi ve konuşmasından hemen sonra bu konuşmayı alkışlayanlardan da bir özür bekliyoruz. Bu konuşmayı yapan ve ona alkış tutanlar tarihimizdeki kahraman Türk kadınlarımız Şerife Bacı, Halide Onbaşı, Halime Çavuş, Kara Fatma, Gördesli Makbule ve onlarca kadın kahramanımızı bilmiyorlar sanırım. Sayın Ahmet Çelik evet bu kadınlarımız birer kahramandı ama en önemlisi bunlar da sizin küçümsemeye çalıştığınız gibi birer ev hanımıydı.

Sizi ve sizi alkışlayanları ev hanımlarımızı küçültücü bu sözlerinizden dolayı özür dilemeye davet ediyor, yaptığınız hatadan bir an önce dönmenizi diliyorum. Unutmayın ki yarın sahalarda oy isteyeceğiniz tüm ev kadınları bu sözlerinizi sizin yüzünüze vurur. Şunu asla unutmayın ki bir kadının hizmet etmesi için adının önüne hiç bir ünvana ihtiyacı yoktur. Tatlı atışmalar olacaktır ancak bu şekilde bir siyaset Gölhisar’ımıza yakışmamaktadır. Kamuoyuna saygılarımla.

Kaynak: Haber Merkezi