Burdur'un Merkez ilçesinde bulunan ve 1997 yılına kadar Eski Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan binanın restorasyon, güçlendirme ve büyük onarım işi tamamlandı. AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, binanın Burdur Mehmet Akif Ersoy Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nun ek hizmet binası olarak kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını ve Bakanlığın bu talebi uygun gördüğünü açıkladı.

I M G 20231205 W A0002

Özboyacı, yaptığı açıklamada

İlimiz Merkez İstasyon Caddesi'nde bulunan ve 1997 yılına kadar Eski Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan binanın restorasyon, güçlendirme ve büyük onarım işi tamamlandı.

AK Partimiz olarak ilimizde bu işlek cadde alanının değerlendirilmesi için Burdur Mehmet Akif Ersoy Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu ek hizmet binası olarak kullanılması talebinde bulunduk.

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 04.12.2023 tarihli yazısıyla bu talebimiz uygun görüldü. Önümüzdeki aylarda tefrişatının tamamlanması sonrası bu tesisin ilimizde gün geçtikçe ihtiyacı artan konaklama tesisi talebine bir nebze de olsa cevap vereceğine inanıyoruz.

Emeği geçen Burdur Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz'a, önceki dönem milletvekillerimiz ve il başkanlarımıza teşekkür ederiz.

dedi.

I M G 20231205 W A0006I M G 20231205 W A0001

Kaynak: İREM TEKİN