Burdur Belediyesi tarafından Hayırsever Afet ve Fikret Şavklı ailelerinin katkılarıyla yapılan Burdur Belediye Başkanlığı Afet ve Fikret Şavklı Kreş ve Gündüz Bakımevi eğitim öğretime başladı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kreşi ziyaret ederek öğrencileri ilk gününde yalnız bırakmadı.

Burdur Belediyesi Kreş

Hayırsever Afet ve Fikret Şavklı ailelerin destekleriyle bir kreşi daha hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Ercengiz konuşmasında şy sözlere yer verdi:

“Bugün 24 yavrumuz kreşe başladı. Burdur Belediyesi tarihinde ilk kez kreşlerle aileye, kadına ve çocuğa verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu. Tabi sezon ortası olması hasebiyle birçok yavrumuz diğer kreşlere gidiyordu. Bugün toplam kapasitesi 100’ün üzerinde olan yeni kreşimiz 24 öğrencisiyle eğitimine başlayıp sayısını arttırmayı hedefliyor. Belki buradan duymayan ailelerimize de duyurmuş olalım. Tamamen Avrupa standartlarına uygun kullanılan malzemeyle çocuklarımızın güvende iyi eğitim aldığı bir kreşimiz oldu. Burdur’umuza hayırlı olsun.” 

Burdur Belediyesi Kreş Açıldı

Kaynak: Burdur Belediyesi Basın Bülteni