MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen konferansa Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Üniversite yönetimi, akademisyenler, öğrenciler ve Burdur halkı katıldı.

1620 1080 Max

Konferansın açılış konuşmasını yapan Rektör Dalgar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak konuşmasına başladı ve şu ifadeleri kullandı: “Sizlerin varlığı bizim için büyük bir değer; üniversitemizde sizlerle birlikte çalışıyor olmak bizleri onurlandırıyor. Kadınlar Günü'nde, çocuk yetiştirme konusunu ele alacak bu konferansın düzenleniyor olması da ayrıca önemli. MAKÜ BEST ismiyle düzenlediğimiz, bilim, edebiyat, sanat, spor, teknoloji ve daha pek çok farklı alanda uzmanları hem üniversitemizle hem de şehrimizle buluşturduğumuz etkinliklere büyük bir önem veriyoruz. Bu etkinlikleri, aynı zamanda bir toplumsal katkı misyonu olarak görüyoruz. Bugünkü konu, gerçekten hepimiz için, yaşamlarımız, ülkemiz ve geleceğimiz açısından son derece önemli. Görevlerimizi yerine getirirken, yaklaşık sekiz aylık dönem boyunca yoğun bir iş temposu içinde olabiliyoruz. Bu süreçte zaman zaman çocuklarımızı ihmal edebiliyoruz. Anneler, bizim bu eksikliğimizi kapatarak bize büyük bir destek oluyorlar. Bu anlamda, evin direği olan tüm annelere teşekkürlerimi sunuyorum. Burada bulunan sevgili eşime de teşekkür ederim; o da bana büyük destek oluyor.”Özellikle annelerin yoğun ilgi gösterdiği programda Dr. Özgür Bolat, “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir” başlıklı konferansında katılımcılara konuyla ilgili bilgiler aktardı.

Özetle “Çocuğunuzun davranışlarının değişmesini istiyorsanız önce kendiniz değişim yolunda adımlar atmalısınız.” mesajı veren Dr. Özgür Bolat, farklı bilim insanlarının ve bizzat kendisinin yaptığı  araştırmaların sonuçları ile desteklediği önerilerini,  katılımcılarla iletti.

Başarı modelini katılımcılarla paylaşan ve ailelere somut öneriler sunan Dr. Özgür Bolat, mutlu ve başarılı çocuk yetiştirebilmek için nelerin yapılması, nelerin yapılmaması gerektiği, doğru bilinen yanlışların neler olduğu konularında bilgiler aktardı.

Konferans Sonrasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar Dr. Özgür Bolat’a hediye takdiminde bulundu.

Rektör Dalgar Kadın Personeli İle Buluştu

1599 1066 Max

Konferans sonrası MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu ikinci katında kadın personellerle buluşan Rektör Dalgar, eşi Esra Dalgar ile birlikte masaları tek tek dolaşarak herkesin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kaynak: MAKÜ BASIN BÜLTENİ