Rüyada gördüğü dedesinin ‘Şansın dönecek’ sözüyle Diyarbakır’dan 1200 kilometre yol gelerek Denizli’de yeme yarışmaya katılan genç, umduğunu bulamadı. Büyük ödülü kazanamayan genç,üstüne yediği çöp şişlerin parasını da ödemek zorunda kalarak zararlı çıktı.

Düzenlediği “Çöp şiş yeme” yarışması ve verdiği ödüllerle Türkiye’nin dört bir tarafından Denizli’ye yarışmacılar çeken Çöpşişçi Mehmet’in bu sefer ki konuğu, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinden gelen 18 yaşındaki Cesur Kaplan oldu.

Köyünden bir kişinin katıldığı yarışmadan yüklü miktarda para kazandığının öğrenince bu durumuna hayıflanan Kaplan, gece rüyasında seneler önce ölen dedesini gördü. Rüyasına gelen dedesinin “Şansın dönecek” sözü üzerine heyecanlanan Kaplan, Çöpçişçi Mehmet’in sosyal medyandan gördüğü büyük ödüllü yeme yarışmasına katılma kararı aldı. 1200 kilometre yol giderek Diyarbakır’dan Denizli’ye gelen Kaplan, Çöpşişçi Mehmet’e konuk oldu.

Kendisini 240 adet çöp şiş yeme rekorunu kırarak büyük ödülü kazanacağına inandıran Kaplan, ne kadar hayret gösterse de ancak 120 adet çöp şişi midesine sığdırabildi. Bu güne kadar çok az sayıda kişinin kazandığı büyük ödül hayali yarım kalan Kaplan, hem yol masrafları hem de kural gereği yediği çöp şişlerin parasını da ödeyerek zararlı çıktı