Özellikle son haftalarda aday belirleme sürecinde gündemde olan Chp İl Başkanı Kadir Koç, Bilal Karasakal ve Kürşat Tuncel’in sorularını yanıtladı.

"2023 bizim için bir dönüm noktası oldu"

İl başkanı Kadir Koç, "Özellikle 2023 genel seçimlerinde adaylarımızla omuz omuza çalışarak tüm yerleşim yerlerinde oylarımızı artırdık, bundan sonra Mart yerel seçimlerinde tekrardan belediye başkan adaylarımızla çalışarak dahada güçlenek halkın hizmetçisi olarak yollara düşeceğiz...

Genel seçimlerinde oy artışının sürpriz olmadığını seçmen doğru kararı verek olması gerekeni yaptı. İkinci vekili az bir farkla kaçırdık,inandıktan sonra olabileceğini Bucakta,Çavdırda Karamanlıda ,Yeşilovada gösterdik. CHP artık Burdurun her yerinde,yapısında hiçbir zaman yolsuzluğu,hırsıszlığı olmayan manevi değerlere sahip bir parti her zaman güçlenecektir" dedi.

Özellikle kendi İl Başkanlığı döneminde partinin ve üyelerin ön planda olacağını dile getiren Koç,üyelerin sesi halkın iradesi ön planda olacağını söyledi. Halkın sesinin değerli olduğunu söyleyen Koç teşkilatın gücü herkese güç kattığını ,halkın sorunları ile ilgilenen bir teşkilat olmak istediklerini vurgulayan Koç, "Birilerinin güdümü altında olmak için bir yere talip olmayacaklarını,halkın acılarına ve sorunlarına ortak olacak bir teşkilat olacak.Seçimler yaklaşırken bizleri terör örgütleri ile özdeştirmeye çalışırken Partimiz hiçbir zaman terörle ilişkisi olmadığını diğer partiler gibi çıkarları için terörle ilişkisi olmamıştır" dedi.

Chp İl Başkanı Koç

"2024 mart seçimlerinde dört belediye daha alacağız"

Kadir Koç "özellikle 2023 aldıkları güçle Mart seçimlerinde Burdur Merkez ve Yeşilova dışında dört belediyeyi daha bünyemize katmak istiyoruz.Mart ayı bizim Partimiz daha güçlü olacağız seçimden güçlü çıkacağız.Karaman’da ,Yeşilova’da ön seçimle adaylarımızı belirledik.Burdur’un tüm ilçelerinde aday çıkaracağız.Partimiz kimleri aday gösterirse her zaman merkez ilçe olmak üzere dimdik arkalarında yer alacağız.biz küklü bir partiyiz kişilerle sorunumuz olamaz,ülkemiz için ilimiz için partimizi destekleriz. Parti içi bir sıkıntı olmadığını dile getiren Başkan Koç seçimin galibi olmamız için sonuna kadar çalışacağız istifa etme gibi bir düşünce hiçbir zaman düşünmedim,başaracağız dedi Yerel seçimlerde  ittifaklarla ilgili olarak ortaklarımızın kendi tercihleri,bu bir var oluş mücadelesi cumhuriyet halk partisi dünde vardı yarında olacak" dedi.

Adayları için bir sorun olmayacağı burdurluu seçmenin bilinçli bir seçmen olduğu gereğini her zaman yaptığını bundan dolayı bir kaygılarının olmadığını dile getirdi.

Kaynak: Evrim Tuna Şahin