Akbulut, 2024 yerel seçimleri sonrası Burdur İl Özel İdaresi'ndeki dengelere dikkat çekerek, İl Özel İdaresi'nde 11 CHP’li, 10 AK Parti’li, 5 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunduğunu, daimi encümen ve komisyonlarda CHP’nin çoğunlukta olduğunu, İl Genel Meclis Başkanlığı görevini ise MHP’li bir üyenin yürüttüğünü vurguladı.

Akbulut, AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruyu eleştirerek, "Kendisini devletin kurumlarının ve halkın oylarıyla seçilmiş üyelerin üzerinde görerek, çalışmanın kendileri tarafından yaptırılmış gibi gösterilmeye çalışılması siyasi hazımsızlıktan başka bir şey değildir. Halkın vergileriyle yapılan hizmetlerin başarıları, siyasi ikbal meselelerinin üzerinde olmalıdır," dedi.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, açıklamasında şunları söyledi;

“Karamanlı Mürseller Köyümüze Burdur İl Özel İdaresi tarafından yapılan kilit taş parke uygulamasını AK Parti Burdur İl başkanlığı sosyal medya hesabından duyuran sayın yöneticiler; 2024 yerel seçimleri sonucunda şekillenen Burdur İl Özel İdaresinde 11 CHP’li, 10 AKP’li, 5 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunmaktadır.

Daimi encümen ve komisyonlarda çoğunlukta CHP’li üyelerimiz bulunmakla birlikte İl Genel Meclisimizin başkanlığını da MHP’li seçilmiş bir üye yürütmektedir. Yapılan hizmetin tamamının maliyeti de devletin kasasından Özel İdare tarafından planlanarak uygulanmıştır. Hal böyle iken, kendisini devletin kurumlarının ve halkın oylarıyla seçilmiş üyelerin üzerinde görerek, çalışmanın kendileri tarafından yaptırılmış gibi gösterilmeye çalışılması siyasi hazımsızlıktan başka bir şey değildir.

Halkın vergileriyle, halka hizmet getirmek için işletilen kurumların başarıları siyasi ikbal meselelerinin tümünün üzerindedir. Bunlarla beraber 2024 yerel seçimlerinde sandığa giden CHP’li, MHP’li ve AKP’li seçmenin iradesine de şerh koymaktır. İl Özel idaremizin tüm bürokratlarına, tüm il genel meclisi üyelerimize ve bilhassa tüm emekçilerimize kırsalımıza yapılan hizmetler için teşekkür ediyorum.

Her ne kadar partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olsa da bu memleketimizde yaşayan herkesin vekilliğini yapma gayesinde bir Vekil olarak diyorum ki “Millet iradesi” sadece lehte kullanılabilecek boş bir kavram değildir. Yapılan siyasi nezaketsizliği Burdur kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Editör: Evrim Tuna Şahin