Burdur'un merkeze bağlı Güneyyayla köyünde yaşayan 33 yaşındaki bedensel ve görme engelli para atletizm sporcusu Hakan Zengin, ülkesini gururla temsil etmek için kıyasıya mücadeleye hazırlanıyor. Burdurluların dualarını ve desteğini arkasına alarak yola çıkan Zengin, Mersin Nevin Yanıt Atletizm Stadı'nda düzenlenen Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası'na katıldı.

Burdur'u başarıyla temsil eden Hakan Zengin, daha önce yaptığı açıklamada:

 "20-21 Şubat 2024 tarihlerinde Mersin'de gerçekleşecek olan Seyfi Alanya Atlamalar Şampiyonası'na hazırlanıyorum. Amacım öncelikle Burdur'u en iyi şekilde temsil etmek ve ardından milli formayı giyerek ülkemi uluslararası arenada temsil etmektir. Engelli bir sporcu olarak söylemek istediğim şudur ki, engeller sadece evde oturarak aşılmaz. Bizler sağlıklı bireylerin yapabildiklerini engelli olarak yapmaya çalışıyoruz."

dedi.

Paralimpik Sporcu Hakan Zengin, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda disk atma ve gülle atmada gösterdiği üstün performansla iki altın madalya kazanarak Burdur'u gururlandırmıştı. Şimdi ise gözünü ulusal arenadan daha büyük hedeflere çeviren Zengin, azmi ve kararlılığıyla herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ