Güvenlik güçleri tarafından Göçmen Kaçakçılığı ve Düzensiz Göç ile mücadeleye yönelik yürütülen çalışmalara devam ediliyor.  Bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli yapılan 15 faaliyette, yakalanarak hakkında adli/idari işlem yapılan (24) yabancı uyruklu şahıstan (1)‘i tutuklandı (23)’ü ise idari işlemlerinin tamamlanmasına müteakip İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.

Müdahale edilen olaylarda; 

  •  (10) Suriye Uyruklu şahsın Yol İzin Belgesi olmadan seyahat ettiği tespit edilerek, şahıslara toplamda (28.640) TL idari para cezası uygulanmış, kayıtlı oldukları ile gitmeleri hususunda Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile gerekli koordine kurularak tebliğ yapılmıştır.
  • (12) Suriye Uyruklu ve (1) Ukrayna Uyruklu şahsın Ülkemizde kayıtsız yasadışı olarak bulunduğu tespit edilerek, şahıslar idari işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmişlerdir. 

Burdur İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, (111) Düzensiz Göçmenin Burdur Göç İdaresi Müdürlüğünce yapılan işlemlerine müteakip İstanbul, Antalya ve Aydın Geri Gönderme Merkezlerine sevkleri sağlandı.

Editör: Evrim Tuna Şahin