Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Süsleme Sanatları ve El Sanatları 100. Yıl Sergisi'nin açılış törenine katıldı.

Açılışın ardından tezhip, minyatür, ebru, deri ve keçe kurslarına katılan kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergiyi gezen Vali Öksüz, eserler hakkında bilgi aldı, çalışmaları dolayısıyla kursiyerleri tebrik etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen kurslarla, Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarının bozulmasını ve yok olmasını önlemek, aslına uygun olarak öğretilerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak hedefleniyor.

Photo 5848437889174717362 Y

Vali Öksüz, Geleneksel Türk Süsleme Sanatları ve El Sanatları 100. Yıl Sergisi'nin açılış programı sonrası YEDAM danışanları tarafından yapılan eserlerin sergisini ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kursları ziyaret etti.

Vali Öksüz, Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından düzenlenen YEDAM Atölye Sergisini gezerek, bilgiler aldı.

Photo 5848437889174717378 Y

15-16 Ocak tarihlerinde Burdur Kültür Merkezinde ziyaret edilebilecek sergide, YEDAM'ın bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için düzenlediği, danışmanlar tarafından YEDAM Atölyesinde tasarlanan eserler yer alıyor.

Vali Öksüz son olarak Burdur Kültür Merkezinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan "Hüsn-i Hat Sanatı, Dekoratif Ahşap Süsleme ve Geleneksel El Sanatları kurslarını ziyaret ederek usta öğretici ve kursiyerlerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Photo 5848437889174717366 Y

Kültür Merkezinde 15-19 Ocak 2023 tarihleri arasında açık kalacak serginin açılış törenine başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Vali Yardımcısı Yasin Özcan, Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, Hukuk Müşaviri Osman Dölek, Kaymakamlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: BURDUR VALİLİK - BASIN BÜLTENİ