Bucak Belediyesi tarafından kente nitelikli parklar kazandırılmaya devam ediliyor. Bucak Belediyesi şimdi de Mehmet Akif Mahallesi Hızıreis Caddesinde survivor macera parkı yapıyor. İçerisinde eğlence ve maceraya dönük aktivitelerin olacağı parkın yapımı süratle devam ediyor. Eğlence, macera tutkunlarının ve ailelerin güzel vakit  geçirebileceği park Mehmet Akif Mahallesi Hızırreis Caddesinde 2.178 metrekare alana inşa ediliyor.

Macera parkında, ip parkuru, parkur üzeri zipline, parkur üzeri tırmanma duvarı, survivor parkuru, denge alanı, engel parkuru, köprü, komando, zigzag ve mantar parkuru ve dinlenme alanları olacak.

Başkan Ünal: “Macera Parkımız Bucak’ımıza Heyecan Katacak”

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Göreve geldiğimizden itibaren kısa vadeli değil, her zaman uzun vadeli düşündük. Bu yönde çalışmalara imza attık. İlçemize birçok proje ve hizmet kazandırdık. Kentimize nitelikli parklar kazandırmaya özen gösterdik. Şimdi de gençlerimiz için macera parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Her köşesinde ayrı bir heyecan yer alacak olan bu parkta gençlerimiz ve çocuklarımız adeta heyecanını atacak. Bucak’ımıza çocuklarımız ve gençlerimiz için alışılagelmiş parkların dışında yeni bir sosyal donatı alanı kazandırıyoruz. Bu parkımızda bulunan birbirinden eğlenceli ve eğitici yeni oyun gruplarından çocuklarımızın ve gençlerimizin hareketli yaşamlarındaki tüm beklentilerini karşılayacak nitelikte. Bu çalışmamızı kısa sürede tamamlayarak sömestrda çocuklarımıza karne hediyesi vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.