Gümüş'ün öncülüğünde hayata geçirilecek "Engelsiz Cafe" projesi, sosyal farkındalığın güzel bir örneği olacak.

engelli bireylerin topluma tam ve etkin bir şekilde katılımını sağlamak amacıyla hazırlanan Engelsiz Cafe projesini duyurdu. Proje, özel eğitimli bireyleri iş hayatına entegre etmeyi hedefleyerek, onlara yeni istihdam olanakları sunacak.

Engelsiz Cafe, sadece bir kafe olmanın ötesinde, toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Özel eğitimli bireylerin yeteneklerini keşfetmelerine ve iş hayatında deneyim kazanmalarına olanak tanıyacak olan proje, Bucaklıların engelli vatandaşlara olan destek ve anlayışını artırmayı hedefliyor.

Gümüş'ün projeye ilişkin değerlendirmeleri şu şekilde:

"Engelsiz Cafe projesi, Bucak'ta yaşayan özel eğitimli bireylerin toplumsal hayata daha etkin katılımını sağlayacak, onların potansiyellerini ortaya çıkarmalarına imkan verecek bir adım. Sürdürülebilir bir iş modeli sunarak, toplumumuzda engelli bireylerin hak ettikleri yerde olmalarını amaçlıyoruz. Bu proje, sosyal sorumluluk anlayışımızın bir yansıması olacak ve Bucak'ı daha kucaklayıcı bir toplum haline getirecek."

Hülya Gümüş'ün bu projeyi hayata geçirme taahhüdü, Bucaklıların engelli bireylerle daha kapsayıcı bir şekilde bir araya gelmelerine olanak tanıyacak, toplumsal duyarlılığı artıracak ve iş hayatına entegrasyonu destekleyerek şehrin sosyal dokusunu güçlendirecek.I M G 0097I M G 0098I M G 0100I M G 0099

Editör: Ömer Özdoğan