İlçenin tarihi değerlerine sahip çıkmaya çalıştıklarının altını çizen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Selçuklu dönemi yapılarından olan tarihi köprü, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2008 yılında tescil edildi.

Bucak'ın Tarihi Simgesi Yeniden Ayağa Kalktı! (8)

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan restorasyon projesi Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca onaylanarak yapım sürecine geçilmişti. Projenin yüklenici firması tarafından restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Bucak'ın Tarihi Simgesi Yeniden Ayağa Kalktı! (4)

Onaç Çayı üzerinde kurulan tarihi Hacısarılar Köprüsü uzun yıllar bölge insanımızın en önemli ulaşım yolu olarak kullanılmıştır. İlçemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan tarihi yapının korunması ve aslına uygun olarak restore edilmesi için yoğun bir çaba harcadık ve çabalarımızın sonucunda restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Bucak'ın Tarihi Simgesi Yeniden Ayağa Kalktı! (3)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu’na, Projenin hayata geçirilmesi safhasında Karayolları 13. Bölge Müdürü olan ve projede büyük emek sarfeden Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen’e, Milletvekillerimiz Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a, önceki dönem Milletvekillerimize, Karayolları 13. Bölge Müdürü Mustafa Dedeoğlu’na, İl ve İlçe Başkanlarımıza, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bucak'ın Tarihi Simgesi Yeniden Ayağa Kalktı! (7)