Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını ortadan kaldırmayı, sosyal sorunların giderilmesine ön ayak olmayı ve bunlarla beraber insanların yaşadıkları ortamda mutlu, huzurlu ve güven duygusu gelişmiş bir refah ortamında yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hizmet ile basit (ağır engeli olmayan) engelli ve yaşlılarımızın ücretsiz ulaşım hakkına sahip çıkıyor, hasta ve ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

bucak yaşlı ve engelli hizmet aracı

Başkan Ünal açıklamasının devamında,“Ağır engeli olmayan engelli veya yaşlı vatandaşlarımız ambulans hizmeti gerektirmeyen hastane ulaşımı, banka, sosyal etkinlik gibi gitmek istedikleri yer için bir gün öncesinden talepte bulunursa görevli personellerimiz program dahilinde kendisine dönecekler. Vatandaşımız istediği yere götürülüp, programı bittikten sonra da tekrar geri getirilecek. Bu hizmet ile engelli kardeşlerimizin ve yaşlı vatandaşlarımızın hayatın içerisinde daha fazla yer almasına da zemin hazırlamış olduk. Proje kitapçığımızda olan bir hizmeti daha yerine getiriyoruz” dedi. 

bucak yaşlı ve engelli hizmet aracı 2

Ulaşım hizmetinden faydalanmak isteyen, hasta, yaşlı, özel gereksinimli vatandaşlar 0543 648 15 15 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler

Kaynak: İREM TEKİN