Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonu konusunda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler vardı. Bunun dışında başıboş dolaşan köpekler nedeniyle kimi zaman şikâyetler de alıyorduk. Hayvan barınağımızı yapma mecburiyetimiz vardı. Ayrıca hayvanların insanlar kadar yaşama, barınma korunmaya ihtiyacı var. Açılışımızı yapacağımız için çok mutluyuz. Tüm Bucak halkını bu önemli yatırımımızın açılışına davet ediyorum. “dedi.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 12.27.21

Yeni Hayvan Barınağında Geri Sayım Başladı
Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu,  Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan tesiste yapım çalışmalarını tamamlandı. İçerisinde kedi ve köpek evi, kedi köpek oyun alanları, ameliyathane, klinik, aşılama, kısırlaştırma, otopark, hayvanseverler için dinlenme alanı, çocuklar için oyun parkı, güvenlik, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunduğu hayvan barınağının hizmete girmesi ile birlikte sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek. 
Başkan Emrullah Ünal açıklamasının devamında “Sokak Hayvanları Geçici Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılmasında desteğini esirgemeyen Limobramastone mermer fabrikasının sahibi hayırsever iş insanı Mehmet Başarır’a ve kıymetli eşleri Ebru Başarır Hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sorun çözen belediye anlayışımızı devam ettiriyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Editör: Evrim Tuna Şahin