Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü kutluyor olmanın kıvancı, mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Cumhuriyetimiz; savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesinin en güzel neticesidir.

Büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki; bugün tam bağımsız büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyet'imizi korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin ‘En birinci vazifesidir.’ Bu misyonla geleceğimizin teminatı; çocuklarımız ve gençlerimiz, sonsuza kadar yanacak olan, Cumhuriyet meşalesini aynı inanç ve şuurla nesilden nesile taşıyacaklardır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal harbi Kahramanlarımızın, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, milletimizin de Cumhuriyetinin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Bilal ÖZEL
Bucak Ziraat Odası Başkanı

Başkan Özel'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı