Bu kapsamda Bucak Ziraat Odası tarımsal gelişmeleri desteklemek amacıyla MAY tohum ve Bucak Ziraat odasının birlikte düzenlediği Mısır Tarımı ve Bölgeye Uyumlu Çeşitlerin tanıtıldığı Tarla Günü düzenlendi.

Yüksek hasat verimi, yüksek nişasta oranı ve yüksek lif sindirilebilirliğine sahip MAYSİLAJPRO çeşiti Ürkütlü Köyünden üyemiz Ahmet AKGÜL'ün arazisinde MAY Tohum Bölge Müdürü Ziraat Mühendisi Hüseyin Ali BEREKET ve Bekir Emre HEKİMOĞLU tarafından Tohum hakkında bilgi verilerek hasatı yapıldı.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 15.29.31
Mısır çeşidi demonstrasyon çalışmaları ve kontrolleri bölge koşullarına adaptasyonu, suyu etkin kullanımı, yüksek verimliliği ve kalitesi, stabilite özellikleri ve parametreler arasındaki ilişkileri belirlenerek Bucak Ziraat Odası Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisleri tarafından hasat ile birlikte rapor edildi.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 15.29.38

Çalışmalar kapsamında  Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, onlara eşlik eden Bucak İlçe Tarım Müdürü İrfan SAMUR, MAY Tohum Ziraat Mühendisleri, yenilikçi önder çiftçilerimize ve bizlere bu konuda güvenen oda başkanımız Bilal ÖZEL başta olmak üzere köy/belde/ilçe çiftçilere teşekkür ettiklerini ifade etti.

Başkan Özel, "Tarımın gelişimi için her zaman sahada siz değerli üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.