Yerel Seçimler İçin Başvuru Tarihleri

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için Adalet ve Kalkınması Partisi olarak genel merkezimizden elen bugün tarihli yazıda il, ilçe ve belde belediye başkanları için başvuru başlangıç tarihi 9 Kasım 2023 itibariyle başlamış olup 17 Kasım 2023 cuma günü sona erecek. Belediye ve İl genel meclisi üyelikleri için başvurular 9 Kasım 2023 tarihinde başlamış olup, 3 Aralık 2023 Pazar günü son bulacak.

Başvuru detayları...

Belediye Başkan Adaylıkları için; İl Belediye Başkan aday adayı başvuruları İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Başkan aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına yapılacaktır. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarına yapılacak. Adaylık ön başvurusu, başvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların, E-BAŞVURU yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılması suretiyle gerçekleştirilecek.

Başvuru süreci ve onaylanması

Başvurunun kesinleşmesi için aday adayları, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacak. Aksi halde başvurular işleme konulmayacak. Belirlenen bağışlar; tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazze’li kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD üzerinden iletilecek. Bağışlar, söz konusu sebeple açılan AFAD hesaplarından herhangi birine yatırılacak. Banka dekontunda aday adayının adı soyadı, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve aday adayı olduğu il/ilçe yazılacak.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, "Tüm aday adaylarımıza başarılar dileriz." dedi.

Editör: Evrim Tuna Şahin