Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Kick Boks Şampiyonası’nda 69 kg’da İstiklal Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Gökhan Algül Türkiye 1’incisi olmuştu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türkiye 1’incisi olan Hüseyin Gökhan Algül’ü İstiklal Ortaokulu’nda ziyaret etti. İstiklal Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Gökhan Algül’ü tebrik eden Başkan Ercengiz, malzeme desteğinde bulundu. 


Spora ve sporcuya büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Ercengiz, "Bugün Türkiye Okul Sporları Kick Boks Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi olan Hüseyin Gökhan Algül’ü ziyaret ederek kendisini tebrik ettik. Burdur Belediyesi olarak sporcu sayımızın artması amaçlıyoruz. Bu kapsamda Halk Plajı’nda spor alanları oluşturduk. Bozkurt Mahallemize Kapalı Spor Salonu yapıyoruz, semt pazarlarımızda spor alanları oluşturuyoruz. Amacımız tüm branşlarda sporcu sayımızı olabildiğince arttırmak. Gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korumak, kollamak ve sağlıklı bir nesil oluşturmak amacıyla Burdur Belediyesi olarak elimizden gelen çabayı sergiliyoruz.” diye konuştu.

9D438926 98Ce 47A7 Aeec 8981954F6A91

Kaynak: HABER MERKEZİ