Side'de gerçekleşen Sulu Boya ve Seramik Atölye Festivali'nin açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediyenin birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve birçok vatandaş katıldı. Türk ve yabancı sanatçıların bir araya geldiği Sulu Boya Festivali, Manavgat'ın tarihi yapısı ve doğal güzellikleri temel alınarak düzenlendi. Side Kültür Evi'nde gerçekleşen Sulu Boya Festivali'nde, İran, Singapur, Belarus, Rusya, Azerbaycan, Singapur, Malezya, Endonezya ve Türkiye'den gelen 26 ressam, 13-14-15 Ekim tarihleri arasında sulu boya resim çalışmaları gerçekleştirdi. Her sanatçı festivalin son gününde sergi açılışı da yapıldı ve her bir sanatçı ikişer resim üretti. Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hakime Yılmaz, sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek katılım sertifikalarını sundu.

side sanat

Aynı zamanda Side Kültür Evi'nde gerçekleştirilen Seramik Torna Atölyesi'nde Selçuk Üniversitesi'nden gelen Öğretim Görevlisi Veli Tuna, seramik çamuruyla şekillendirme çalışmaları yaptı. Manavgat Belediyesi'nin seramik öğretmeni Esma Gökçimen ve Veli Tuna, Side Kültür Evi'ne gelen ziyaretçilerle birlikte büyüleyici eserler oluşturdu. Sulu Boya ve Seramik Torna Atölyesi'nde üretilen eserler, kalıcı olarak Side Kültür Evi'nde sergilenecek.

"Sanat tarihle buluştu"
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Sulu Boya ve Seramik Torna Atölyesi’nde ortaya çıkan eserlerin kentin doğal ve tarihi değerlerini yansıttığını söyledi.

Başkan Şükrü Sözen, “Yerli ve yabancı sanatçılarımızın katılımıyla Side Kültür Evi’nde düzenlediğimiz festivalimizde, sanat ve tarih bir araya geldi. Sanatçılarımızın hayal güçleriyle ortaya çıkardıkları Manavgat ve Antik Side temalı eserlerimizi kalıcı olarak Side Kültür Evi’nde sergileyeceğiz. Sanatın tarihle buluşmasına vesile olmaktan dolayı çok mutluyuz. Manavgat Belediyesi olarak, sanata, sanatçıya ve tarihimize gereken önemi aynı doğrultuda göstermeye devam edeceğiz” dedi.

seraik atölyesi