Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmayla yapı kayıt mağdurlarının sesi oldu. Birçok yurttaşın bu konu sebebiyle hayatlarını idame ettiremediğini belirten Vekil Akbulut:" Artık bu mağduriyet son bulmalı" dedi.

Gerçekleştirdiği özverili çalışmalarıyla milletvekilliği görevini başarıyla devam ettiren Vekil Akbulut, geçtiğimiz gün TBMM'de yaptığı konuşmayla, yapı kayıt mağduriyeti yaşayan vatandaşlara verdiği sözü tuttu ve yurttaşların sesi oldu. Akbulut konuşmasında belediyenin ve çevre şehircilik müdürlüklerinin koordineli çalışması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

Köylerin, büyükşehir statüsüyle mahalleye geçmesiyle birlikte önceden köylere yapılan evlere asri ceza davaları sebebiyle yıkım kararları ve ağır para cezaları verilmektedir. Maddi durumu zayıf olan bir çok yurttaşımız mağdur edilmektedir. Bu yapıların bir çoğu ya barınma amaçlı yapılmış tek katlı evler ya da hayvancılık yapmak için kullandıkları ahır statüsündedir. Buraların yıkımı birçok vatandaşımıza intiharın eşiğine getirmiş, canına kıyanlar bile olmuştur. Çevre ve şehircilik müdürlükleri ve belediyeler tarafından bu yapılar incelenmeli, yapı sağlamsa yapı kayıt belgeleri verilerek bu mağduriyet sonlandırılmalıdır. Bu talep müteahhitlerden değil, hayatını kıt kanaat geçindirmeye çalışan vatandaşlarımızdan gelmektedir. Bu bir rant değil, bu yapılar da gökdelen değil, saray değil" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ