Kurum ziyaretlerine sürdüren Burdur Valisi Sn. Türker Öksüz, sabah gerçekleştirdiği Yeni Devlet Hastanesi Hizmet binası incelemelerinin ardından, öğleden sonra bir dizi kurum ziyaretinde bulundu.

Ziyaretine 2. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile başlayan Vali Öksüz, sırasıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, BAKA Yatırım Destek Ofisi, ve Karayolları 134. Şube Şefliğini ziyaret ederek, kurumlarla ilgili kapsamlı brifing aldı.

2. OSB ziyaretinde, yönetim kurulu ve idari personelle bir araya gelen Vali Öksüz, devam eden proje ve çalışmalar, 2. OSB içerisinde faaliyette bulunan, yatırım aşamasında olan işletme ve fabrikalar, istihdam verileri, mevcut kapasite ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sırasında 2. OSB Yönetim Kurulu üyeleri İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Butso Meclis Kurulu Üyesi Murat Gür, Bölge Müdürü Bülent Arslanboğa yer aldılar.

Ziyaretine Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü ile devam eden Vali Öksüz, yürütülen çalışma ve hizmetlerle ilgili kapsamlı brifing aldı.

Başta, 13. Başvuru Çağrı Dönemi’nde desteklenecek sektörler, destek oranları ve bütçe hakkında bilgi alan Vali Öksüz, daha önceki yıllarda TKDK destekleri ile İlimize kazandırılan projeler ile yeni çağrı dönemi kapsamında sahada yapılan bilgilendirme çalışmaları hakkında İl Koordinatörü Mesut Yıldıran ve ilgili uzman personelden bilgi aldı.

Bu ziyaretin ardından kurum ziyaretlerini Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Burdur Yatırım Destek Ofisi ile devam eden Vali Öksüz, Koordinatör Mustafa Yüce'den yürütülen faaliyet ve projelerle ilgili bilgi alarak, çalışacaklarını dönem içerisinde daha proaktif bir çalışma modeliyle, proje odaklı çalışmalara önem verilmesini istedi.

Valimiz Sn. Türker Öksüz, kurum ziyaretlerinin son bölümünde Karayolları 134. Şube Şefliğini ziyaret ederek, İlimiz sınırlarında kalan yol ağı, devam eden ve planlanan yol projeleriyle ilgili kapsamlı brifing aldı.

Karayolları Antalya 13. Bölge Müdür Yardımcısı Zafer Özdemir, Tesisler ve Bakım Başmühendisi Ferdi Taş, 134. Şube Şefi İsmail Baykal ve ilgili teknik personelin hazır bulunduğu ziyarette, Sn. Valimiz başta Burdur, Tefenni, Çavdır bölünmüş yol projesinin kalan kısımları olmak üzere, İlimizde devam eden yol yapım projeleri ile ilgili kapsamlı bilgi alarak, ödeneklerin ve yapım sürecinin sıkı bir şekilde takipçisi olacağını söyledi.