"Sizin Oraların Nesi Meşhur” mottosuyla düzenlenen fuarda, 7 bölgeden 500'ün üzerinde katılımcı yer alıyor. 10 bin metrekarelik alanda dört gün sürecek fuar, yöresel ürün şöleni sunacak.

Vali Türker Öksüz Yörex Fuarı'nın Açılış Törenine Katıldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı organizasyonunda Burdur, Isparta ve Antalya İllerinin birlikte ortak deskte yer aldığı fuara, İlimizden Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Hünerli Eller Kadın Kooperatifi, Kızılkaya Belediyesi ve Kocaaliler Belediyesi yer alıyor. Ayrıca Tefenni Belediyesi kendisine ait deskte fuara katılım sağladı.

Vali Türker Öksüz Yörex Fuarı'nın Açılış Törenine Katıldı

Açılışın ardından fuar alanını gezen Vali Öksüz, başta Burdur standları olmak üzere İllerin ve kurumsal olarak katılım sağlayan firmaların standlarını gezerek incelemede bulundu, fuarda yer alan yöresel ürünler hakkında bilgiler aldı.

Fuarın açılışına Burdur Valisi Türker Öksüz, Antalya Vali Hulusi Şahin, Isparta Valisi Aydın Baruş, Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Bilecik Valisi Şefik Aygöl, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, kurum, oda ve stk  yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.