Burdur Valisi Türker Öksüz, sadece İlimizin değil Ülkemizin ve Dünyanın en önemli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü’nün tanıtımına yönelik önemli bir girişime imza attı.

Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’nün, Dünya çapında ki bilinirliğinin daha da artarak sadece İlimiz değil Ülkemiz turizmine katkıda bulunması için Filli Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu’na hitaben bir mektup kaleme alan Vali Öksüz, Salda Gölü’nün eşsiz turkuaz renginin Filli Boya’nın renk paleti içerisinde yer alması için girişimde bulundu.

3-12

Bu girişime kayıtsız kalmayan Filli Boya Genel Müdürü Küçükoğlu Vali Öksüz’e hitaben yazdığı cevabi yazıda; 

“Mektubunuzu aldığımda çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Ülkemizin bu kıymetli doğal mirasını tanıtmak için bize de katkı yolu açtığınız, Salda Gölü’nü düşünürken onu bizimle bütünleştirdiğiniz için müteşekkirim. Paylaşmak isterim ki, hemen harekete geçerek “Salda Gölü Turkuazı” rengini boya grubunda tescil ettirmek için gerekli kurumlara başvurumuzu gerçekleştirdik. Bu kıymetli adıma vesileniz sebebi ile teşekkürlerimi iletiyorum…” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, sadece ülkemiz değil Uluslararası bir marka olan Filli Boya’nın renk paleti içerisinde yer alacak “Salda Gölü Turkuazı” renginin daha geniş bir çevrede, hayatımızın her alanında bizlere ilham verecek olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Öksüz, hassasiyetleri dolayısıyla Genel Müdür Küçükoğlu’nun şahsında Betek Boya ailesinin tüm yönetici ve çalışanlarına Burdurlular adına teşekkür etti. Salda Gölü’müzün tanıtımı ve İlimiz için hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: BURDUR VALİLİK - BASIN BÜLTENİ