Ziyaretlerine Burdur Devlet Hastanesi ile başlayan Vali Öksüz programının devamında 112 Acil Çağrı Merkezi ve GAMER'i ziyaret etti.

Hastane ziyaretinde görev başındaki nöbetçi personelle bir araya gelen Vali Öksüz, hastanede tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek yeni yıllarını kutladı. Programına 112 Acil Çağrı Merkezi ile devam eden Vali Öksüz, 112 personeliyle birlikte pasta kesti, yeni yıllarını kutladı, özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

20240101 115001

Son olarak GAMER'de genel durumla ilgili bilgi alan Vali Öksüz, burada basın mensuplarına açıklamada bulunarak, 2023 yılını değerlendirdi, 2024'ten beklentilerini paylaştı. Vali Öksüz'e ziyaretleri sırasında İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve ilgili kurum müdürleri eşlik ettiler.

20240101 114946

Vali Öksüz basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

"2024 yılının Burdurlu hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını, sağlık, mutluluk huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

Yeni bir yıla daha girmek üzereyiz. 2023 yılını bazı acılarla geride bıraktık. Hepiniz biliyorsunuz 6 Şubat 2023’te ülkemizi derinden etkileyen çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği büyük bir afetle depremle karşı karşıya geldik. Öncelikle depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bir daha bu tür depremlerin ülkemizde yaşanmamasını Allah’tan niyaz, dua ediyorum. İnşallah böyle bir acı ile ülkemiz, milletimiz bir daha karşılaşmaz. 

Bir yandan da tabii bir süredir Gazze’de bütün uygar Dünya’nın maalesef duyarsız kaldığı, görmediği, duymadığı bir insanlık dramı yaşanıyor. Orada da binlerce çocuk, yaşlı demeden insanlar maalesef hayatını kaybediyor. Bundan dolayı çok üzgünüz. Orada hayatını kaybeden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bir an önce o topraklarda huzurun barışın, kardeşliğin hakim kılınmasını temenni ediyorum. Bu insanlık dramının bir an önce sona ermesini diliyorum. 2024 yılının bu anlamda inşallah yeni bir umut, yeni bir fırsat olur diye umuyorum. 

2024 yılında inşallah ülkemiz adına, milletimiz adına daha güzel günlerin yaşandığı bir yıl olacak diye umut ediyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde "Yeni Türkiye Yüzyılı Vizyonu" ile her alanda daha gelişen daha kalkınan daha müreffeh bir ülke olması için 2024 yılında gayretle, azimle, hiç durmadan yorulmadan çalışmamız gerektiği ifade etmek istiyorum. İnşallah her alanda daha gelişen,  kalkınan bir ülke olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 

Bizlerde burada Burdur’da, Burdurlu hemşehrişerimiz adına, Burdur adına elimizden gelen gayreti göstereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum. Her alanda, tarımdan turizme, altyapıdan sanayiye kadar her alanda, Burdur adına başarıların daha da fazla artarak devam ettiği, kalkınmanın gelişmenin olduğu, şehrimize katma değer yaratıldığı bir yılı hep birlikte yaşarız.

2024 yılının daha doğrusu yılbaşı gecesinin daha huzurlu, mutlu geçmesi için bütün arkadaşlarımız ile birlikte, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, emniyetimiz, jandarmamız önemli tedbirler alındı. İnşallah halkımız huzur  ve güven içerisinde 2024 yılına girmiş olacak diye düşünüyorum. Tekrar tüm milletimizin yeni yılını kutluyorum. Sağlık, huzur diliyorum.

Ülkemizin bütünlüğü, istikbali, istiklali için canlarını ortaya koyan, şehit olan, tüm güvenlik güçlerimiz, kolluk  güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Ülkemizin inşallah bahtı açık olur. 2024 yılında inşallah daha güzel başarıları hep birlikte kazanırız. Birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik  duygularımızı daha da pekiştirerek inşallah 2024 yılında yola devem edeceğiz. Ben tekrar Burdurlu hemşehrilerimizin de, bütün çalışanlarımız da yeni yılını kutluyorum. Sağlık ve huzur diliyorum." dedi.

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni