Makü'den yapılan açıklamada ;

 Üniversitemizde yürütülen bilimsel çalışmalara dayalı ve sahanın ihtiyacını karşılayacak patentli veya patent başvurusu yapılmış ürünler TEKNOFEST 2023’te görücüye çıktı. Aynı zamanda sunulan ürünlerin birçoğu Teknofest ve Haytekfest gibi alanında önemli etkinliklerin proje yarışmalarından ödüllerle dönen çalışmalardan oluşuyor. Yoğun ilgi gören ürün projelerimizin ortak girişimlerle birlikte üretim, satış ve pazarlama süreçleri yürütülmektedir. Böylece, akademi ve özel sektör iş birliğiyle sahadaki problemlere nokta atışı çözümler sağlayacak ürünler sektöre sunulmaktadır.

TEKNOFEST Ankara 2023 kapsamında Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Standı’nda Üniversitemiz tarafından sunulan proje girişimlerine ve katılımcılara aşağıda yer verilmiştir.

Doç. Dr. İsmail KIRBAŞ, Öğr. Gör. Yusuf EFTELİ

Hayvancılık Sektöründe Dijital Teknolojilere İlişkin Donanım ve Mobil Uygulamaların Geliştirilmesi

Prof. Dr. Mehmet KALE, Doktorant Vet. Hek. Yakup Sinan ORTA, Vet. Hek. Ziya DURAN

Sığırların meme ve vücutlarında görülen Bovine Papillomavirus (BPV) kaynaklı siğillerin tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen ticari preparat PAPILEND™® krem

Prof. Dr. Mehmet KALE, Doktorant Vet. Hek. Yakup Sinan ORTA, Vet. Hek. Ziya DURAN

Hayvanların Ayak Derisi ve Tırnaklarında Mikroorganizma Kaynaklı Gelişen Yaraların Tedavisine Yönelik Geliştirilmiş Topikal Jel Pomat-MAKÜ Hoof Jel”

Doç. Dr. Ahmet UYUMAZ

Otonom Yem İttirme Robotu

Prof. Dr. Ahmet ÇİÇEK, Biyomedikal Müh. Ezgi DOLGUN

T1 Diagnosis Mobil Tanı Mikroskobu

Değerli katkıları için akademisyenlerimize ve ortak girişim yetkililerimize teşekkür ederiz.

makü teknofest ankara