Whatsapp gün geçmiyor ki yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkmasın. Uygulamaya yapılacak son güncelleme ile sesli mesajlarda yeni bir güncellemeye gidildi. İşte güncelleme hakkındaki detaylar.

WhatsApp, Android kullanıcıları için sesli mesajları metne çeviren yeni bir özellik sunuyor. Bu özellik, özellikle iPhone kullanıcılarının bir yıldır test ettiği bir işlev. Mayıs 2023’te WhatsApp’ın beta sürümünde görülen bu yenilik, kamusal alanlarda mesaj içeriğini dinlemeden öğrenmeyi mümkün kılacak.

Sesli mesajları metne dönüştürme özelliği, WhatsApp kullanıcılarının iletişimini daha kolay ve erişilebilir hale getirecek. Yaklaşık 150 megabayt ek veri indiren bu özellik, WhatsApp'ın 'Chats' ayarlarından etkinleştirilebilir. İki dakikadan kısa sesli mesajlar artık otomatik olarak metne dönüştürülebilecek.

Ancak, daha uzun mesajlar için kullanıcıların manuel onayı gerekecek. Bu, uzun metinlerin sohbeti doldurmasını engellemenin ve kullanıcıları olası rahatsızlıklardan korumanın bir güvenlik önlemi olarak tasarlanmıştır. Ne zaman yayınlanacağına dair net bir tarih henüz belirlenmemiş olsa da, bu özelliğin Android cihazlara ne zaman genel olarak yayınlanacağı belirsizliğini koruyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ