Maküspor ile Moral Yemeği

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Hüseyin Dalgar, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grup'ta mücadele eden MAKÜ'nün futbol takımı Maküspor'un oyuncuları, kulüp yönetimi ve teknik ekibiyle moral yemeğinde bir araya geldi. MAKÜ Taşoda Konağı'nda gerçekleştirilen yemekte Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Genel Sekreter Ümit Yavuz, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay, Maküspor Kulüp Başkanı Cihat Çavuşoğlu, Başkan Yardımcısı Alaaddin Kalkan ve Teknik Direktör Murat Türker de yer aldı.

BAL ligi 5. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Burdur Maküspor futbolcularıyla birebir ilgilenen Rektör Dalgar, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, üniversitenin takımın başarılarıyla gurur duyduğunu ve yakından takip ettiklerini belirtti. Rektör Dalgar, takım yönetimine, hocaya ve oyunculara teşekkürlerini sunarak, başarılarının hem üniversitenin reklamına katkı sağladığını hem de kurumsal değere katkıda bulunduğunu ifade etti. Sporcu yetiştirmeyi misyon edindiğini ve Türkiye'nin en iyi spor tesis altyapısına sahip üniversitesi olduğunu vurgulayan Dalgar, Maküspor'a destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Rektör Dalgar Maküspor Futbolcuları İle Moral Yemeğinde Bir Araya Geldi

Maküspor Burdur'a Heyecan Katıyor

Rektör Dalgar, takımın başarısının Burdur'a heyecan getirdiğini ve Burdur'un tanınırlığına katkı sağlayacağını dile getirdi. Üniversite öğrencilerinin spora olan ilgisinin önemine değinen Dalgar, çağın gençler üzerindeki riskleri yönetmede sportif etkinliklerin önemini vurguladı. Takımda önemli sayıda üniversite öğrencilerinin bulunduğunu belirten Dalgar, bu sayının daha da artmasını umduğunu ifade etti. Üniversitenin, yetenekli öğrencileri çekip ülke sporuna hizmet etmeleri için yetiştirmek istediklerini belirten Dalgar, hem bireysel hem de takım olarak başarılar diledi ve üniversitenin her zaman destek olacağını ifade etti.

Kaynak: MAKÜ Basın Bülteni