rendyol Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un teknik direktörü Nuri Şahin, Borussia Dortmund'a geri döndü.

Antalyaspor Başkan Vekili Alkan Evren, Nuri Şahin'in Borussia Dortmund'dan aldığı yardımcı antrenörlük teklifi nedeniyle Antalyaspor'dan ayrıldığını açıkladı.

Nuri Şahin Antalyaspor'dan Ayrıldı Mı

Dortmund'u yönetecek!

Futbola Dortmund'da başlayan Nuri Şahin, Alman devinde tam olarak 274 maça çıktı ve adeta efsanesi olmuştu. Bu yıl Edin Terzic'in yardımcısı olarak görev yapacağı öğrenilen Nuri Şahin'in önümüzdeki yıl pro lisans alarak Dortmund'un başına geçeceği aktarıldı.

Alman devi, Nuri Şahin'e 4 yıllık sözleşme ve uzun vadeli bir plan önerdi. Bu teklifi düşünmeden kabul eden Nuri Şahin, Antalyaspor'dan alacağı tüm parayı bırakarak ayrılık kararı aldı. Nuri Şahin, 5 Ekim 2021'de imza attığı Akdeniz ekibiyle 92 maça çıktı ve 38 galibiyet aldı.

Nuri Şahin Dortmund Teknik Direktörü,

Şahin'den açıklama geldi...

Nuri Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Her başlangıç, yeni umutlar ve yeni heyecanlar demek. Hayal ettiklerimizi başarmak ve Antalya şehrinin izlerken gurur duyacağı bir takım olabilmek için çok iyi hazırlandık. Futbolun doğrularını sahaya yansıtmaya, öğrenmeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Ligimizde mücadele edecek tüm takımlara başarılar, tüm sporculara sağlıklı bir sezon dilerim. Büyük Antalyaspor taraftarı sizden ricam; oyuncusuyla, teknik ekibiyle, yönetimiyle tek yürek olmuş bu takımı her maçın son saniyesine kadar desteklemeniz. Siz varsanız hep 1 fazlayız. Siz varsanız hep daha güçlüyüz." ifadelerini kullandı.

Beklentiler yüksek

Nuri Şahin'in Dortmund'a dönüşü, Alman futbolunda büyük heyecan yarattı. Şahin, Dortmund'da oynadığı dönemde gösterdiği performansla büyük beğeni toplamıştı. Saha içindeki futbol zekasıyla ve liderlik özellikleriyle ön plana çıkan Şahin, teknik direktörlük kariyerinde de başarılı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Antalyaspor, Nuri Şahin'in ayrılışıyla birlikte yeni bir teknik direktör arayışına girdi. Akdeniz ekibinin, şu ana kadar İsmail Kartal, Okan Buruk ve Emre Belözoğlu gibi isimlerle temasta olduğu öğrenildi.

Kaynak: Evrim Tuna Şahin